Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Teknisk personal

Botanhuset

Batorowicz Ewa, herbarietekniker
Tel: 031-786 2683
E-post: ewa.batorowicz@bioenv.gu.se

Gustafsson Claes, museiintendent
Tel: 031-786 2529
claes.gustafsson@bioenv.gu.se

Toresson Sven, intendent
Tel: 031-786 2507
sven.toresson@bioenv.gu.se

Zoologihuset

Bengtsson Peter, tekniker
Tel: 031-786 36 30
Peter.Bengtsson@bioenv.gu.se

Licht, Per, institutionstekniker
Tel: 031-786 36 33
per.licht@gu.se

Werme Linda, djurvårdare
Djuravdelningen@bioenv.gu.se

Forskningsingenjörer

BOTANHUSET

Britt Wassmur, forskningsingenjör
Tel: 031-786 2661
britt.wassmur@bioenv.gu.se

Ansebo Anna, forskningsingenjör
Tel: 031-786 36 55
anna.ansebo@bioenv.gu.se

Arrhenius Åsa, 1:e forskningsingenjör
Tel: 031-786 2625
asa.arrhenius@bioenv.gu.se

Daun Robert, forskningsingenjör
Tel: 031-786 2654
robert.daun@bioenv.gu.se

Räntfors Mats, forskningsingenjör
Tel: 031-786 2622
mats.rantfors@bioenv.gu.se

ZOOLOGIHUSET

Hasselberg Frank Linda, 1:e forskningsingenjör
Tel: 031-786 3628
linda.frank@bioenv.gu.se

Parkkonen Jari, forskningsingenjör
Tel: 031-786 34 49
J.Parkkonen@bioenv.gu.se
 

KRISTINEBERG

Svanberg Linda, forskningsingenjör
Tel: 031-786 9530
linda.svanberg@bioenv.gu.se

Postadresser

Institutionen för biologi och miljövetenskap finns på tre olika platser:

Göteborg

Zoologihuset: Box 463, 405 30 GÖTEBORG
Botanhuset: Box 461, 405 30 GÖTEBORG

Kristineberg

Kristineberg 566, 451 78 FISKEBÄCKSKIL

Telefon och fax

Telefon

Växel: 031- 786 00 00
Kristineberg: 031-786 95 00

Fax

Botanhuset: 031-786 25 60
Zoologihuset: 031- 41 67 29
Kristineberg: 031-786 39 90

Sidansvarig: Sven Toresson|Sidan uppdaterades: 2016-11-29
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?