Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Teknisk personal

Botanhuset

Sven Toresson, intendent
Telefon: 786 2507
sven.toresson@bioenv.gu.se
 

Zoologen

Per Licht, institutionstekniker
Telefon: 786 3633
per.licht@gu.se
 

Hebariet, Botanhuset

Ewa Batorowicz, herbarietekniker
Telefon: 786 2683
ewa.batorowicz@bioenv.gu.se

Claes Gustafsson, museiintendent
Telefon: 786 2529
claes.gustafsson@bioenv.gu.se

 

Djuravdelningen, Zoologen

Linda Werme, djurvårdare
djuravdelningen@bioenv.gu.se

 

Forskningsingenjörer

Anna Ansebo, forskningsingenjör (Botanhuset)
Telefon: 786 3655
anna.ansebo@bioenv.gu.se

Åsa Arrhenius, 1:e forskningsingenjör (Botanhuset)
Telefon: 786 2625
asa.arrhenius@bioenv.gu.se

Robert Daun, forskningsingenjör (Botanhuset)
Telefon: 786 2654
robert.daun@bioenv.gu.se

Linda Hasselberg Frank, 1:e forskningsingenjör (Zoologen)
Telefon: 786 3628
linda.frank@bioenv.gu.se

Jari Parkkonen, forskningsingenjör (Zoologen)
Telefon: 786 3449
j.parkkonen@bioenv.gu.se

Mats Räntfors, forskningsingenjör (Botanhuset)
Telefon: 786 2622
mats.rantfors@bioenv.gu.se

Linda Svanberg, forskningsingenjör (Kristineberg)
Telefon: 786 9530
linda.svanberg@bioenv.gu.se

Britt Wassmur, forskningsingenjör (Botanhuset/Zoologen)
Telefon: 786 2661
britt.wassmur@bioenv.gu.se

Kontakta oss

Postadresser

Institutionen för biologi och miljövetenskap, Göteborgs universitet

Botanhuset
Box 461, 405 30 Göteborg

Kristineberg
Kristineberg 566, 451 78 Fiskebäckskil

Zoologen
Box 463, 405 30 Göteborg

Telefon och fax

Telefon

Växel (GU): 031- 786 00 00
Kristineberg: 031-786 95 00

Fax

Botanhuset: 031-786 25 60
Kristineberg: 031-786 39 90
Zoologen: 031- 41 67 29

Sidansvarig: Sven Toresson|Sidan uppdaterades: 2017-05-03
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?